Butelka termiczna – komu na pewno się przyda?

termos

Butelka termiczna to funkcjonalne akcesorium, z którego można korzystać przez cały rok. Zimą utrzyma ciepło ulubionej herbaty, natomiast w miesiącach letnich będzie służyła jako źródło przyjemnie schłodzonej wody z cytryną. Większość osób, które korzysta z butelek termicznych nie wyobraża sobie powrotu do tradycyjnych szklanek i kubków! Poszukując idealnej butelki termicznej mamy do wyboru wiele modeli renomowanych producentów. Każdy skierowany jest do użytkownika o nieco innych potrzebach, warto więc uważnie zapoznać się z ofertą. Oto kilka przydatnych wskazówek!

Lekka, wygodna i kolorowa

Poszukując butelki, która będzie nam towarzyszyła w codziennych aktywnościach, warto rozważyć poręczny model o pojemności ok 0,5l. Wiele osób kupuje butelki termiczne, aby dzięki nim zabierać ulubione napoje do pracy, na uczelnię czy na spacer. Butelka o takim przeznaczeniu musi być szczelna i poręczna, a jej waga nie powinna nadmiernie obciążać torby lub plecaka. Warto również zwracać uwagę na czas utrzymywania temperatury ciepłych i zimnych napojów – może wynosić on nawet 12h. Dodatkowymi atutami butelek do codziennego użytku jest nowoczesny design oraz poręczny uchwyt albo rączka, która sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Butelka termiczna dla dziecka

Wielu rodzicom zależy na tym, aby ich dzieci miały pod ręką ciepłą wodę lub herbatę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Marka Dafi stworzyła linię butelek Shape Plus, zaprojektowanych specjalnie dla najmłodszych użytkowników, które łatwo zabrać do szkoły oraz na wycieczkę. Butelki termiczne to świetny sposób na ograniczenie używania plastikowych butelek i kubeczków, ale również gadżet którego używanie staje się ekologiczne i modne. Są to stalowe butelki, których pojemnik składa się z dwóch ścianek, pomiędzy którymi znajduje się próżnia. Wysokiej jakości stal nierdzewna gwarantuje odporność na zniszczenia, a także zapobiega przenikaniu zapachów. Konstrukcja butelki umożliwia utrzymanie wysokiej i niskiej temperatury nawet do 12h. Są to nowoczesne termosy, które mogą być używane bezpiecznie przez starsze dzieci po uprzednim przeszkoleniu przez rodziców.

Kubek, w którym kawa nie wystygnie

Kubek termiczny to doskonała alternatywa dla domowych naczyń, w których kawa zawsze stygnie za szybko. Wiedzą to doskonale zabiegane mamy małych dzieci oraz pracownicy na home office! Aby cieszyć się ciepłym napojem dłużej, warto zaopatrzyć się w wygodny kubek termiczny, który posłuży w domu i nie tylko. Poszukując idealnego kubka, zwróćmy uwagę na to, czy jego średnica dopasowana jest do większości uchwytów w samochodach i wózkach dla dzieci. W ten sposób zaopatrzymy się w akcesorium nie tylko praktyczne, ale i mobilne! Kubek termiczny nie ma właściwości termosu, ale możemy od niego oczekiwać utrzymywania ciepłej i zimnej temperatury przez ok 2h. To daje nam możliwość wypicia ciepłego napoju w tak zwanym „międzyczasie”, nie rezygnując z innych ważnych czynności.

Butelka i kubek termiczny to doskonały prezent dla bliskiej osoby, na której zdrowiu i dobrym samopoczuciu nam zależy. Nawyk picia napojów, zwłaszcza ciepłych, ma ogromny wpływ na jakość naszego zdrowia. Dzięki butelkom termicznym dostępnym na tej stronie: https://dafi.pl/butelka-termiczna woda w idealnej temperaturze zawsze jest w zasięgu ręki!

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *