Jak wybrać ginekologa na pierwszą wizytę?

Gabinety ginekologiczne w naszym kraju nie mogą pochwalić się dość dużą popularnością. Choć nie można narzekać na ich brak, to jednak pacjentki nie zawsze z chęcią się tam udają. Często panie nawet w wieku 20 czy 30 lat, nie mają za sobą jeszcze pierwszej wizyty i wykonanych badań. Oczywiście zgodnie z zaleceniami większości specjalistów, powinnyśmy wybrać się do ginekologa tuż po pierwszej miesiączce, jednak rzadko kiedy się tak dzieje. Wynika to głównie z faktu, że wizyta u ginekologa rzadko kiedy pozytywnie się nam kojarzy. Panie są skrępowane, zawstydzone i nie czują się zbyt komfortowo. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pierwsza wizyta u ginekologa, a także późniejsze i regularne odwiedzanie gabinetów ginekologicznych jest swoistą podstawą do tego by zadbać o siebie i o stan swoich dróg rodnych. Jest to także jedno z działań profilaktyki wielu chorób kobiecego układu rozrodczego. Co więcej, jeśli tylko odpowiednio wybierzemy ginekologa na pierwszą wizytę, to z całą pewnością nie będzie ona krępująca!

Pierwszy raz u ginekologa? Wybierz ginekolożkę!

Panie z pewnością doskonale wiedzą, że w klinikach ginekologicznych jak np. aureaclinic.pl pracują zarówno mężczyźni jak i kobiety. Panowie i panie ginekolożki oczywiście znają się na swoim fachu, jednak na pierwszą wizytę, warto udać się do kobiety. Nie wynika to z faktu odmiennych kompetencji, jednak badanie przez kobietę z pewnością zminimalizuje stres, szczególnie podczas pierwszej wizyty w takim gabinecie. Panie będą również czuły się mniej skrępowane koniecznością rozebrania się, a także będą się one czuły o wiele bezpieczniej. Warto więc w odniesieniu do pierwszej wizyty u ginekologa postawić na kobietę. Pozwoli się nam to poczuć nieco lepiej w jej towarzystwie i z pewnością taka wizyta nie będzie dla nas wyjątkowo traumatycznym przeżyciem.

Opinie i rekomendacje innych pacjentek mogą być cenną wskazówką

Żyjemy w świecie, w którym dosłownie wszystko możemy znaleźć w sieci. Wobec tego, jeśli zainteresowali nas specjaliści z AureaClinic czy innej kliniki ginekologicznej, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Pomogą nam w tym opinie i rekomendacje innych pacjentek, które taką wizytę mają już dawno za sobą. Warto więc poświęcić chwilę na wykonanie researchu w sieci i sprawdzenie komentarzy czy postów związanych z daną kliniką ginekologiczną. Takie wskazówki oczywiście nie podejmą za nas ostatecznej decyzji, jednak mogą okazać się cennym drogowskazem i pozwolą nam na daną klinikę ginekologiczną spojrzeć z nieco innej perspektywy.

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *